Ostrov Panenek

18. března 2017 v 13:26 | Leri |  AB Ostatní

Související obrázek
 
Další děsivé místo. Tentokrát se vydáme do Mexika.
Isla de las Muńecas je Mexický ostrov nacházející se asi 2 hodiny plavby od města Ciudad de México. Malý ostrov není žádná děsivá atrakce pro turisty, jeho výzdoba je na počest smutné události.

Za výzdobu panenek stojí Don Julian Santana Barrera, který se tam měl přistěhovat v padesátých letech min. století jako farmář a pěstovat tam plodiny.

Pověst
Vypráví se, že Julian našel na ostrově tělo mrtvé dívky, která utonula v tamnějším kanále.
Později si všiml panenky, která zřejmě patřila té dívce.

Julian se rozhodl, že na počest mrtvé dívky její panenku vyvěsí na strom. Duch dívky ho prý začal pronásledovat a slyšel hlasy, které mu našeptávaly, aby na stromy věšel více panenek.

Někteří lidé tvrdí, že si Julian příběh vymyslel kvůli své osamělosti na ostrově. Jiní zase tvrdí, že ho poznamenalo to, že dívku již nemohl zachránit.

Po asi padesáti letech našli farmáře utonutého na místě, kde kdysi nalezl mrtvou dívku. Julian prý před smrtí řekl svému synovci, že nemá dostatek peněz na nákup nových panenek a proto si přeje duch dívky aby se k ní připojil.

Nyní navštivuje ostrov stovky turistů. Spoustu lidí tvrdí, že mezi sebou panenky mluví nebo na lidi mrkají a někteří prý viděli duše malých dětí bez očí.Výsledek obrázku pro ostrov panenek
Výsledek obrázku pro ostrov panenek
Výsledek obrázku pro ostrov panenek
Výsledek obrázku pro ostrov panenek

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou | Web | 19. března 2017 v 12:08 | Reagovat

O tomhle jsem kdysi už četla. Vypadá to hodně zajímavě, že bych se tam jela kouknout? :D

2 IZ | Web | 7. dubna 2018 v 11:54 | Reagovat

Řecké ostrovy se řadí k nejoblíbenějším destinacím pro letní dovolenou u moře. Dají se tu najít místa, ležící stranou masové turistiky i moderní a špičkové hotely pro nejnáročnější. Odcestovat je možné na celou řadu řeckých ostrovů. Například na Santorini, Krétu, Korfu, Zakynthos nebo Karpathos.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama