Sanatorium Waverly Hills

6. března 2017 v 17:50 | Leri |  AB Sanatoria, Nemocnice
SANATORIUM-WAVERLY HILLS
Waverly Hills Sanatorium je budova bývalé léčebny, kde se léčili pacienté s tuberkulózou, ležící nedaleko města Louisville (v americkém státě Kentucky). Místo je známé kvůli paranormálním jevům, které se zde dějí.
Historie
V roce 1910 bylo městem Louisville postaveno několik pavilonů, v nichž bylo okolo padesáti nakažených osob. Protože počet nemocných rostl, stavba se stále více rozšiřovala a v roce 1926 byla otevřená čtyřpatrová budova pro čtyři stovky nemocných. Fungovala až do roku 1961, kdy byla tuberkulóza označena za vymýcenou. Od roku 1962 zde byl domov důchodců Woodhaven, uzavřený v roce 1982 jako nevyhovující.


Výsledek obrázku pro waverly hills

více c.č.


Legendy
Vypráví se o drastických metodách léčby, kdy bylo na pacientech testováno ultrafialové záření nebo jim byly násilně zvětšovány plíce tlakem vzduchu. Podle oficiálních odhadů zde zemřelo okolo osmi tisíc osob. Areál je vyhledáván milovníky záhad a dobrodružství. S touto souvislostí je spojen pokoj č. 502, kde údajně spáchala sebevraždu těhotná zdravotní sestra. V tomto pokoji je prý slyšet ženský hlas.
V roce 1932 vyskočila z okna tohoto pokoje další zdravotní sestra.
Výsledek obrázku pro waverly hills
Výsledek obrázku pro waverly hills
Výsledek obrázku pro waverly hills sanatorium
V roce 2005 byl v sanatoriu natočený horrorový film Tunel Smrti.

zdroj:Wikipedia, google obrázky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama