Velhartický hřbitov

29. července 2017 v 18:51 | Leri |  CZ Kostely, hřbitovy
Související obrázek

Dneska se podíváme na jeden děsivý, temný hřbitov nácházející se ve Velharticích.

Velhartický hřbitovJedná se o na pohled normálně vypadající kostel Sv. Máří Magdalény se skromným hřbitovem v již zmiňovaných Velharticích.

Kostel pochází ze 14. století, avšak v 19. století prošel významnou rekonstrukcí.


Údajně se zde inspiroval K.J. Erben ve své básni Svatební Košile.

Pověsti

Podle pověsti se zde mělo opravdu odehrát to, co K.J.Erben zmínil ve své básni.

Dívka čeká na svého milého, jednoho z padlých vojáků, neboť se nedokázala smířit s jeho smrtí a odmítala všechny nápadníky. Jeden z nich se jí pak pomstí tím, že tajemnými rituály vzkřísí jejího milého z mrtvých a ten ji poté naláká na hřbitov aby ji zde uvěznil. Dívka to vše poté pochopí a schová se v kostele. Před smrtí ji nakonec zahrání motlitba.


Ing. Pavel Kozák zmiňuje, že se zde odehrál obřad černé magie, jehož účelem bylo oživit mrtvého. Negativní energie uvolněná rituálem tam však prý zůstala do dnes.

Dále se podle pověsti na štítu kostela objevují skvrny připomínající tvář dívky. Po každém nátěru prý na chvíli zmizí, poté se ale opět objeví. Možná právě tato tvář patří dívce, která byla prý unešena a obětována k tehdejšímu rituálu.


Výsledek obrázku pro velhartický hřbitov
Panují zde i další pověsti... V jedné z nich zde měl kdysi stát dřevěný kostel, do kterého se měli ukrýt zdejší osadníci s ženami a dětmi před lupiči, ti ale kostel zapálili a oběti uhořeli zaživa.

Podle pamětníků se zde měl kdysi svíjet na zemi i sedlák, který volal o pomoc, že má na krku "černého" ...zápasu podlehl.Výsledek obrázku pro velhartický hřbitov

Výsledek obrázku pro velhartický hřbitov

Tohle místo prostě jakoby přitahovalo zlo...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama